BABÍ LÉTO NA KRAJI LESA

Vyrazili jsme na dva dny do Penzionu Na kraji lesa, který se nachází u Valašského Meziříčí a patří do databáze Amazing Places.
 
Aktuálně tam v půjčovně najdete také dvě nová elektrokola Bergamont z Kolovny.

Penzion leží v krásném prostředí přímo u lesa, na hranici valašské divočiny. Je nově zrekonstruovaný a spojuje rodinné ubytování s moderní restaurací, která je otevřená také pro veřejnost. Musíme zmínit, že jsme tu měli možná tu úplně nejlepší svíčkovou!
 
Ubytovaní hosté mohou využít skvělé biotopové jezírko, lesní bar a ohniště. Nesmíme vynechat ani wellness, kde nám pro regeneraci svalů přišla vhod finská sauna a otužovací káď. Je tu ale i infra sauna a parní sauna a krásné odpočinkové místnosti.

Okolí je dost kopcovité, takže elektrokola jsou rozhodně skvělou volbou pro poznávání okolí. Krásný odpolední výlet je směrem na Malou Lhotu, Velkou Lhotu a k vodní nádrži Bystřička a zpět. Takový okruh je ideální volbou pro rodiny, nic náročného.

Druhý den jsme si už vzali svá vlastní kola a vyrazili na delší a náročnější výlet směrem k prvnímu ze sedmi vrcholů Kyčerka. Po výšlapu jsme pokračovali pořád po hřebeni přes Prostřední vrch, Ptáčnici, Lušovku, Skálí, Beskyd a nakonec Tanečnici. Odtud nás čekal už krásný sjezd dolů, zpět na Valašskou Bystřici, Velkou Lhotu, Malou lhotu až jsme dojeli zase do Penzionu Na kraji lesa.

Tohle už byla náročná trasa, která vedla z poloviny po lesních cestách. Ty jsou na podzim často po vydatných deštích dosti mokré a o to náročnější jízda to pak je. Najeli jsme přes 50 km s převýšením 1500 m, což v takových podmínkách rozhodně není málo.

Výhledy do širokého okolí určitě stojí za to a tenhle okruh doporučujeme každému, kdo si chce máknout a má připravený celý den na vyjížďku. Po návratu na penzion jsme toho měli poměrně dost, ale skvělá kulajda a konfitované kachní stehno nás znovu postavilo na nohy.